Приватні будинки для людей похилого віку: огляд пансіонатів Києва та області
1 хвилина читання

Приватні будинки для людей похилого віку: огляд пансіонатів Києва та області

Приватний пансіонат для людей похилого віку — це варіант для тих, хто піклується про своїх літніх родичів, але з якихось причин не може цілодобово доглядати їх. Недержавні установи беруть на себе всі обов’язки щодо лікарського спостереження та щоденної турботи про пацієнтів старшого віку.

Плюси та мінуси платних пансіонатів для людей похилого віку

В Україні її існує приватна і державна система допомоги людям похилого віку. Бюджетні послуги такого роду коштують недорого (75% від пенсії підопічних), і це плюс, але є й мінус — рівень проживання та догляду у державних центрах суттєво нижчий, ніж у приватних пансіонатах. До того ж потрапити до державного будинку для людей похилого віку досить проблематично. Для цього потрібно отримати відповідний напрямок від органів соцзахисту, зібрати велику кількість довідок та документів та дочекатися, доки в інтернаті буде вільне місце. А про таку розкіш, як дороге сучасне обладнання чи гарний дизайнерський інтер’єр, у багатьох муніципальних установах зазвичай не доводиться й мріяти.

На відміну від більшості державних установ приватні будинки для літніх людей дбають і про інтер’єр, і про створення безпечного для людей похилого віку середовища. Для постояльців проводяться розважальні заходи, організовано дозвілля, яке не обмежується лише переглядом телевізора.

Потрапити у приватний пансіонат для людей похилого віку досить просто. Потрібно підготувати мінімум паперів, взяти з собою паспорт пенсіонера та його родича-опікуна та укласти договір. Зазвичай, цього достатньо для проживання в некомерційному центрі.

Головний мінус такого варіанту, мабуть, вартість. Не варто вірити обіцянкам на сайтах про те, що за 300 грн. на день людині похилого віку забезпечать і повноцінне харчування, і догляд, і розваги. До таких хитрощів зазвичай вдаються установи бюджетного варіанту розміщення. Як правило, їх вартість або є рекламним ходом, або просто не включає ряд необхідних послуг. Так що для середнього рівня необхідно відразу розраховувати на витрати близько 10 000-15 000 гривень на місяць. А для приватних будинків для людей похилого віку преміум-класу ця сума може зрости до 20 000 грн і більше.

Так, вартість чимала. Але за ці гроші людина похилого віку отримує цілодобове спостереження, медичну підтримку, догляд. А найголовніше — увага, турбота та спілкування з ровесниками.

На що необхідно звернути увагу при виборі пансіонату?

Сформувати загальне уявлення про ринок приватних будинків для людей похилого віку можна не виходячи з дому. Достатньо вивчити сайти, зателефонувати за вказаними телефонами та отримати основну інформацію. Ось кілька порад, які допоможуть звернути увагу до потрібні характеристики пансіонату.

Ціна

Вартість складається з оплати послуг співробітників, витратних матеріалів, необхідних речей, харчування — далеко не повний список. У деяких установах надають також медичну допомогу, тому додається вартість лікарських послуг. Ціни можуть бути за добу або, наприклад, за місячний курс. Обов’язково уточнюйте, які послуги входять до заявленої вартості, а які доведеться оплачувати додатково. 1000-1500 грн. за добу – розумна ціна при розміщенні в пансіонаті економ-класу, 1500-2000 грн. – за проживання в пансіонаті комфорт-класу, від 2000 грн. і вище – за перебування в елітному центрі реабілітації.

Перелік послуг

Як правило, стандартний перелік послуг включає забезпечення побутового та гігієнічного догляду, моніторинг здоров’я, харчування, організацію дозвілля. Можливо, крім стандартних послуг, людині похилого віку можуть знадобитися додаткові: реабілітація після перенесеного захворювання, спостереження вузькопрофільних лікарів, перев’язки, ін’єкції, заняття з психологами. Потрібно поцікавитися, чи має компанія ліцензію на відповідні медичні види діяльності, як ведеться облік препаратів, як часто приїжджає лікар і яку освіту та досвід має обслуговуючий персонал.

Дотримання санітарно-епідеміологічного режиму

Якщо під час попереднього відвідування пансіонату ви виявите, що його постояльці виглядають недоглянутими, на території присутні специфічні запахи, навколо пилу, а на вході відсутні бахіли — отже, санітарні норми в установі не дотримуються. Про спостереження за станом здоров’я у такому разі говорити не доводиться. Хоч би якою привабливою була ціна, на подібній організації краще не зупиняти свій вибір.

Персонал та його кваліфікація

Більшість пансіонатів заявляють, що на одну доглядальницю припадає 5–6 підопічних. Перш ніж вибрати, кому довірити свою близьку людину, відвідайте пансіонат і переконайтеся в тому, що персоналу дійсно достатньо, причому співробітники мають відповідну освіту та досвід по догляду за людьми похилого віку. Досить часто компанії запрошують працювати жителів ближнього зарубіжжя. Добре, якщо такі співробітники влаштовані офіційно і мають медичну книжку, але насправді це не завжди так. Зверніть увагу на те, як персонал спілкується з людьми похилого віку та між собою, наскільки співробітники привітні та доброзичливі, адже від їх настрою залежить і настрій мешканців.

Пансіонат для людей похилого віку: види, вимоги, правила та умови

живлення

Важливою умовою комфортного проживання є правильна організація харчування, адже збалансований раціон — це ключова умова для підтримання здоров’я у похилому віці. Як правило, у будинках для літніх організовано чотири-шестиразове харчування. Але набагато важливіше не кількість їжі, а її якість та різноманітність. Бажано, щоб меню не повторювалося частіше, ніж раз на три тижні, і враховувало особливості організму людей похилого віку. Уточніть, чи є можливість розробки індивідуальної дієти відповідно до рекомендацій лікарів. Особливо це важливо для хворих на діабет або хворих на алергію. При відвідуванні пансіонату огляньте їдальню, перевірте, наскільки там чисто, не посоромтеся запросити меню, скуштувати їжу.

Пожежна безпека

Перевірте відповідність пансіонату пожежним нормам. Установа повинна бути обладнана засобами для забезпечення пожежної безпеки, такими як:

  • вогнегасники та пожежні гідранти;
  • схеми позначення евакуаційних шляхів;
  • запасні виходи;
  • протипожежна сигналізація;
  • м’які ноші для евакуації лежачих хворих.

Доступне середовище

Поручні в туалетних кімнатах, подвійні поручні на сходах, килимки проти ковзання, спеціальні підйомні механізми, пандуси – це обов’язкові складові при облаштуванні пансіонату. Захищена територія та зона для прогулянок з лавами та альтанками також потрібні для комфортного перебування пенсіонерів. Взимку слід проконтролювати, щоб стежки були почищені та оброблені протиожеледним засобом.

Зверніть увагу, у будинку для проживання літніх не повинно бути:

  • крутих, незручних сходів, які важко використовувати людям похилого віку для спуску/підйому;
  • санвузлів, розташованих далеко від житлових кімнат. У кожному санвузлі має бути душова кабіна або піддон, спеціальні поручні, що забезпечують безпеку та зручність процедури. Використовувати ванну людям похилого віку досить проблематично;
  • низьких ліжок. Людині віком 65+ може бути важко сідати на низькі меблі без сторонньої підтримки. Вставати з такого ліжка також дуже складно. В ідеалі спальні місця повинні бути обладнані спинкою, що піднімається.

Відмінності догляду в домашніх умовах та в пансіонаті

БудинкиУ пансіонаті
Доглядає доглядальниця чи родич без медосвітиДоглядає кваліфікований медперсонал
Пацієнт замкнений у квартиріПостоялець вільно пересувається територією
Переобладнання квартири неможливе або коштує дорогоПростір адаптований під потреби підопічних
Неможливість цілодобового спостереженняЦілодобове спостереження

Огляд приватних будинків для людей похилого віку Києва та Київської області

Ми зібрали топ пансіонатів інформацію про деякі приватні пансіонати, розташовані в Київської області та столиці. Всі вони заслуговують на увагу завдяки хорошим умовам та забезпеченню медичного догляду за літніми людьми. Багато центрах є додаткові програми реабілітації.

Будинки для літніх людей у ​​Києві

1 місце. Будинок для людей похилого віку «УЮТ» розташований у тихому районі міста Київ. Постояльцям пропонується проживання у тримісних, а також чотиримісних кімнатах. За пацієнтами встановлено цілодобове спостереження.

Приймають людей похилого віку після інфаркту та інсульту, з різними хронічними захворюваннями, з хворобою Альцгеймера.

Здійснюється щоденний моніторинг здоров’я. Надається допомога при гігієнічних процедурах. Запропоновано широку розважальну програму для пацієнтів.

2 місце. Пансіонат для людей похилого віку «Нове Життя»

Будинок для людей похилого віку Київ Нове Життя розташовується в тихому і затишному місці біля Голосіївського парку. Кваліфікований персонал оточить турботою та увагою всіх постояльців. Крім того, за пацієнтами здійснюється постійний контроль, вони своєчасно отримують кваліфіковану медичну допомогу.

Пансіонат для людей похилого віку «Нове Життя» пропонує постояльцям просторі затишні кімнати, п’ятиразове харчування, постійне спостереження за своєчасним прийомом прописаних ліків, проводиться безліч розважальних заходів. «Нове Життя» – пансіонат для літніх людей, який повністю адаптований під потреби людей похилого віку.

3 місце. Пансіонат для літніх «Рідний дім»

Пансіонат розташований у спокійному та тихому районі Києва. Постояльцям пропонують комфортні номери. Можливе заселення в одномісний номер, а також дво-, три- та чотиримісний. У пансіонаті щодня проводиться вологе прибирання та дезінфекція. Номери обладнані комфортним функціональним ліжком для лежачих хворих. У кімнатах є всі необхідні меблі та телевізор.

Пансіонат пропонує збалансоване п’ятиразове харчування, дотримуючись усіх особливостей дієтичного меню.

Із постояльцями постійно спілкуються, влаштовують розважальні заходи, читають книжки.

Лікар-терапевт щодня здійснює обхід постояльців та справляється про стан їхнього здоров’я. Медичний персонал ставить крапельниці, уколи, контролює своєчасний прийом лікарських засобів.

4 місце. Пансіонат «Європа»

Будинок для людей похилого віку Київ «Європа» пропонує цілодобове спостереження за літніми людьми, забезпечуючи належний догляд та надаючи своєчасну медичну допомогу.

Сюди можуть потрапити люди похилого віку, які мають інвалідність, після тяжких захворювань або з різними патологіями. Уважний та чуйний персонал надасть необхідну допомогу та забезпечить кваліфікований догляд.

У пансіонаті можна оформити як тимчасове проживання, так і постійне. У номерах панує атмосфера затишку та комфорту. Для гостей постійно проводяться різні розважальні заходи. Надаються послуги масажу. Лікарі на основі отриманих даних розроблять індивідуальний план реабілітації для кожного пацієнта.

5 місце. Дім престарілих «Золота осінь»

Пансіонат розташований у Київській області в тихому районі. Тут гарантується цілодобовий догляд за людьми похилого віку, пильна увага приділяється кожному постояльцю. Харчування п’ятиразове, відповідно до рекомендованого меню. до кожного пацієнта забезпечується індивідуальний підхід.

Тут можна проходити процес реабілітації після інфаркту та інсульту. Надається психологічна підтримка, всі пацієнти оточені увагою та турботою персоналу. Біля будинку для літніх людей велика зелена територія, на якій розташовуються альтанки, де постояльці можуть провести час і поспілкуватися між собою.

6 місце. Будинок для людей похилого віку Срібний Вік

Лідером серед будинків для літніх людей у ​​Києві стала організація «Срібний Вік». Детальніше ціни та умови проживання можна вивчити тут . Переваги центру:

  • Зрозумілий і доступний сайт, де можна уточнити всі моменти, що цікавлять. Перед заселенням людина старшого віку може дізнатися про необхідні документи, результати обстежень та предмети, які потрібно мати при собі.
  • Спеціалізовані медичні меблі для зручного розміщення людей похилого віку. Забезпечується максимальний рівень сервісу та побутових умов.
  • Розташування у мальовничій місцевості. Є кілька філій організації. Точні адреси та контактні дані вказано на офіційному сайті центру. Можна переглянути фото, зроблені у філіях та вибрати відповідне місце.
  • Життя в затишному та безпечному котеджі. Світлі та просторі кімнати. В наявності 1-2-4-місні номери. Приміщення для проживання відповідають вимогам безпеки. Кімнати обладнані системою екстреного зв’язку з персоналом. На території центру цілодобово працює охорона.
  • Професійна кухня, адаптована під обличчя з різними захворюваннями. Кваліфіковані кухарі відповідають за збалансований раціон для представників похилого віку. Приготовлені страви відповідають кулінарним стандартам та медичним показанням для кожного хворого. Забезпечується різноманітне та смачне меню. Для пацієнтів складають персональні плани харчування. За потреби персонал допомагає у годуванні постояльців із фізичними обмеженнями.
  • Організація цікавого дозвілля. Постояльці ведуть активне соціальне життя. Відвідують кіносеанси, переглядають ТБ-програми, читають свіжу пресу за тематиками, що цікавлять, гуляють на свіжому повітрі, займаються малюванням і прикладним мистецтвом. У розпорядженні мешканців пансіонату настільні ігри. Адміністрація центру організовує цікаві культурні заходи.
  • Дбайливий та відповідальний персонал з багаторічним стажем догляду за літніми особами та особами з обмеженими можливостями. Постояльці потрапляють у теплу сімейну атмосферу.
  • Грамотна допомога медичного характеру. Включає в себе спостереження, проведення ЛФК, послуги психолога, консультації з дипломованими лікарями.
  • Індивідуальний розрахунок цін на перебування в будинку для людей похилого віку. Розмір оплати залежить від стану хворого, рекомендацій дієтологів, призначеного курсу реабілітації та лікування.
  • Послуги медичного перевезення пацієнтів на комфортабельному мікроавтобусі у супроводі лікарів чи санітарів. Виявляються важкохворим, лежачим, після переломів та при інвалідності. Перевезення здійснюється для терапії в іншому місті, для проведення діагностики чи лікувальних процедур у медичних закладах.
  • Сувора підтримка чистоти та гігієни. У кімнатах регулярно виконується вологе прибирання, прання речей та постільної білизни.

7 місце. Life-House

Будинок для людей похилого віку «Life-House» забезпечує догляд за літніми людьми та особами з інвалідністю. Специфіка пансіонату полягає у наступних моментах:

  • Доглядальниці та медичні сестри, які контролюють стан постояльців.
  • Організоване захоплююче дозвілля, спілкування з цікавими співрозмовниками.
  • Прийнятна ціна за будинок для людей похилого віку. На вартість впливатиме обраний номер та особливості утримання людини.
  • Персональне меню із якісних здорових продуктів. Забезпечується різноманітний збалансований раціон згідно з рекомендаціями лікаря.
  • Високі стандарти чистоти та гігієни.
  • Спеціалізовані меблі (ходунки, поручні, пандуси, коляски, милиці, стільці для душу). Малорухливі люди почуваються комфортно, не мають труднощів при вирішенні повсякденних питань.
  • Комплексний догляд, у тому числі контроль прийому ліків, перевірка артеріального тиску та рівня цукру. Робляться перев’язки та ін’єкції призначених ліків. Надається допомога у підтримці гігієни та годівлі.
  • Професійне відновлення пацієнтів після травм, інсульту, перелому, інфаркту, тяжкої операції. Проводяться сеанси ЛФК для прискорення реабілітації.