Гіперзвукова ракета «Циркон»: основні характеристики та особливості
1 хвилина читання

Гіперзвукова ракета «Циркон»: основні характеристики та особливості

Російські війська вранці 25 березня вдарили по Києву двома гіперзвуковими крилатими ракетами «Циркон-С 3М22», у Повітряних силах заявили, що ППО змогла їх збити. Ракети були прийняті росією на озброєння трохи більше року тому, і це було їхнє друге використання у війні проти України. Що відомо про «Циркони» – на інфографіці «Слово і діло».

Гіперзвукова ракета «Циркон» з 2011 року розроблялася Науково-виробничим об’єднанням машинобудування в Реутові Московської області. Перші випробування зброї, якщо вірити ЗМІ, були у 2016-2017 роках.

У 2020 та 2021 роках російське Міноборони розповідало про успішні випробування ракети: її запускали з корабля «Адмірал Горшков» у Білому морі. У 2022 році в рф розпочали серійне виробництво ракет, а на початку 2023-го вони були прийняті на озброєння – володимир путін урочисто відправив до Атлантичного океану фрегат, озброєний «Цирконами».

Більшість характеристик ракети тримаються в секреті, але дещо все ж таки відомо.

«Циркон» проєктували як гіперзвукову протикорабельну крилату ракету, призначену для ураження надводних кораблів супротивника, оснащених системами протиповітряної та протиракетної оборони.

У Міноборони рф заявляли, що ракета призначена для озброєння атомних підводних човнів проєктів 885, 885М, 949АМ, надводних кораблів проєктів 22350, 23560, а також переозброєння крейсера проекту 1144.2 «Адмірал Нахімов».

Заявлена путіним дальність польоту «Циркона» – до тисячі кілометрів. Ракета може летіти на висоті 30-40 кілометрів із максимальною швидкістю 11 тисяч км/год. Втім, експерти вважають, що реальна швидкість ракети набагато нижча.

Вага бойової частини «Циркону» складає 300-400 кілограм, довжина – 8-10 метрів. Експерти припускають, що ракета – двоступінчаста: перший ступінь обладнаний твердопаливним ракетним двигуном, другий – прямоточним повітряно-реактивним.

Ракета може маневрувати у польоті. Ще одна її особливість, згідно з американськими джерелами: під час польоту ракета повністю закрита плазмовою хмарою, яка поглинає будь-які промені радіочастот і робить її невидимою для радарів на шляху до цілі.

Вперше росіяни застосували «Циркон» у війні проти України 7 лютого, атакувавши Київ та область двома ракетами. Пізніше це підтвердив сам путін: 29 лютого він заявив, що гіперзвукові ракети «Циркон» вже застосовували в бою.

Раніше у ЗСУ назвали час підльоту ракет «Циркон» до українських міст.

Нагадаємо, під час виступу перед федеральними зборами путін заявив, що всі плани щодо створення нових озброєнь, озвучені у 2018 році, «виконані або близькі до завершення». ЗМІ розповіли, з яким озброєнням можуть бути проблеми.

На інфографіці «Слово і діло» – що відомо про російську міжконтинентальну ракету «Сармат».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»

Підписатися

Джерело: slovoidilo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *