Зеленський: Закон про мобілізацію має бути справедливим – це головне
1 хвилина читання

Зеленський: Закон про мобілізацію має бути справедливим – це головне

Стаття розповідає про законопроєкт щодо мобілізації українських громадян, який був відкликаний з парламенту Кабміном, і коментарі президента України Володимира Зеленського щодо його вигляду. Замість цього, Зеленський наголосив на необхідності розробки справедливого закону, який враховуватиме всі пропозиції. Президент також зазначив, що поки не має повного уявлення про деталі законопроєкту, тому не може дати остаточної оцінки. Стаття також викладає передумови для запровадження такого закону та деякі контроверсійні аспекти, пов’язані з його розробкою.

Володимир Зеленнський, фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський прокоментував, як має виглядати законопроєкт про мобілізацію після врахування всіх пропозицій, який напередодні був відкликаний з парламенту Кабміном.

Джерело: Зеленський на пресконференції з прем’єром Великої Британії в Києві в п’ятницю, передає “Інтерфакс-України”

Пряма мова Зеленського: “Що стосується законопроєкту про мобілізацію: я знаю, що військові з депутатами працювали. Підсумкового варіанту (законопроєкту) я не бачив. Для мене головне, щоб цей закон був справедливим. Коли побачу всі деталі, тоді зможу сказати .

Реклама:

Передісторія:

  • 25 грудня стало відомо, що Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” №10378, у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю.
  • Уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону заявив, що законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.
  • 8 січня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на засіданні визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
  • 11 січня Верховна Рада повернула на доопрацювання уряду законопроєкт щодо вдосконалення мобілізації.

Читайте також Як виглядатиме мобілізація в Україні. Перекладаємо з бюрократичної мови на людську нашумілий законопроєкт від уряду

Джерело: pravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *