Законопроєкт про мобілізацію: Комітет Ради прогнозує значну зміну окремих норм
1 хвилина читання

Законопроєкт про мобілізацію: Комітет Ради прогнозує значну зміну окремих норм

Стаття розповідає про прогнози голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича щодо змін у законопроекті про мобілізацію під час його розгляду в парламенті. Завітневич вказує, що значна увага приділена аргументам щодо мобілізаційних потреб для поповнення бойових частин, а також зазначає, що окремі норми законопроекту будуть змінені. Стаття також надає деяку передісторію, включаючи внесення Кабміном законопроєкту про мобілізацію до Верховної Ради та протиріччя стосовно його норм.

Завітневич, фото з його фейсбуку

Голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич прогнозує суттєві зміни окремих норм законопроєкту про мобілізацію під час його розгляду у парламенті.

Джерело: Завітневич в інтерв’ю РБК-Україна

Пряма мова: “На всіх засіданнях (де обговорювався законопроєкт – ред.) була робоча атмосфера, були гарячі дискусії, обмін різними аргументами, інколи емоційно. В першу чергу це стосувалося пошуку балансу між конституційними правами громадян та запропонованими у законопроекті заходами для вирішення завдань мобілізації, які ці права обмежують.

Реклама:

Прогнозую, що окремі норми законопроекту зазнають суттєвих змін під час розгляду у парламенті. Ну а фінальне рішення комітету щодо законопроекту плануємо ухвалити у вівторок (9 січня, – ред.)”.

Деталі: За його словами, під час обговорень значна увага приділена аргументам щодо мобілізаційних потреб для поповнення бойових частин, які понесли втрати та тих, які планується розгорнути.

Передісторія:

ВІДЕО ДНЯ

  • 25 грудня стало відомо, що Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” №10378, у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю.
  • Уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону заявив, що законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.
  • 8 січня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на засіданні визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

Читайте також Як виглядатиме мобілізація в Україні. Перекладаємо з бюрократичної мови на людську нашумілий законопроєкт від уряду

Джерело: pravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *