10 фактів із життя нового міністра оборони України Олексія Резнікова – Еспресо
1 хвилина читання

10 фактів із життя нового міністра оборони України Олексія Резнікова – Еспресо

1 листопада Резніков подав заяву про відставкуз поста віцепрем’єра та міністра із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 3 листопада Верховна Рада звільнила його з цієї посади. 4 листопада Рада призначила Резнікована посаду міністра оборони. За це рішення проголосували 273 депутати.

Еспресо.TV пропонує у цій статті згадати про основні факти з біографії нового очільника Міноборони.

1. Резніков отримав юридичну освіту. З 1986 по 1991 роках він вчився у Львівському університеті ім. Франка. Закінчив юридичний факультет, спеціальність “правознавство”.

2. У 1991 році він став співзасновником брокерської компанії “Галицькі цінні папери”. У 2000-2006 роках був засновником компанії “Правіс”. Пізніше компанія була відома як “Резніков, Власенко і партнери”. Партнером Резнікова у цій компанії був багаторічний соратник Юлії Тимошенко Сергій Власенко. Власенко теж наприкінці 80-х років вчився на юридичному факультеті Львівського університету.

3. У 2004 році Резніков був одним з представників кандидата на пост президента Віктора Ющенка у Верховному Суді у справі про визнання виборів президента України недійсними. Іншим представником Ющенка був Микола Катеринчук, з яким Резніков потім піде на вибори до Київради. 

Читайте також: 10 фактів із життя Руслана Стефанчука

4. У 2004-2005 роках Резніков разом із Власенком захищав у суді інтереси компанії “Інвестиційно-металургійний союз”, засновниками якої були Віктор Пінчук і Рінат Ахметов. У справі йшлося про приватизацію металургійного гіганта “Криворіжсталь”.

93,02% акцій “Криворіжсталі” були продані в червні 2004 року “Інвестиційно-металургійному союзу” за 4,26 млрд грн (близько 800 млн доларів) при стартовій ціні 3,80 млрд грн.

Президент Ющенко і прем’єр Юлія Тимошенко після перемоги Майдану заявили про необхідність перегляду підсумків конкурсу у зв’язку з антиконкурентними умовами приватизації. Консорціум Ахметова-Пінчука на початку 2005 року оскаржив наказ Фонду держмайна про скасування приватизації 93% акцій “Криворіжсталі”.

Резніков тоді заявляв про законність продажу підприємства Пінчуку та Ахметову, а скасування угоди називав тестом для майданної влади на дотримання принципів верховенства права.

5. У 2008 році Резніков перейшов до політичної роботи у складі команди тоді ще перспективного політика Миколи Катеринчука. Як один з лідерів Блоку Катеринчука він був обраний до Київської міської ради. У столичній раді він був у комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики.

6. У червні 2014 року Резніков був знову обраний депутатом Київської міськради. Але тоді він вже висувався від партії УДАР Віталія Кличка. 19 червня того ж року його обрали секретарем Київради.

Читайте також: 10 фактів із життя нового першого віцеспікера парламенту Олександра Корнієнка

7. З квітня 2016-го по вересень 2018 року Резніков був заступником голови Київської міської держадміністрації з питань провадження самоврядних повноважень. На своїй посаді він серед іншого займався питаннями зовнішньої реклами та розробкою Статуту територіальної громади Києва. 

Резніков є одним із розробників проєкту “Закону про столицю України — місто Київ” (№ 8420). Документом передбачається скорочення депутатів Київської міськради зі 120 до 25, надання більших повноважень обраному на виборах міському голові.

8. Після президентських виборів 2019 року Резніков залишив столичний рівень, перейшовши на більш високі посади. У вересні 2019 року президент Зеленський призначив Резнікова представником України в мінській Тристоронній контактній групі. Резніков працював у політичній підгрупі Тристоронньої групи.

9. 4 березня 2020 року призначений на посаду віцепрем‘єра-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

З липня 2021 року Резніков фактично очолює українську делегацію в Тристоронній групі. Це пов’язано з тим, що керівник делегації, експрезидент Леонід Кравчук лікується після операції на серці.

10. На посаді віцепрем’єра Резніков виступав із програмами модернізації пунктів пропуску на межі з непідконтрольними територіями та запам’ятався підтримкою місцевих мовників, які працюють для жителів Донбасу. 

Він вважає, що Україні для повернення окупованих територій треба застосовувати низку невійськових методів. Зокрема, Резніков вважає, що необхідно відновлювати та розвивати частини Донбасу, які підконтрольні українській владі.   

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *