Жирона перемогла Барселону завдяки голу Артема Довбика

Довбик забив вже восьмий гол в Ла Лізі. Фото: Gettyimages.com

Український дует відкрив рахунок в матчі

Жирона на виїзді перемогла Барселону. До цієї перемоги доклався і Артем Довбик, який раніше потрапив у збірну відкриттів Ла Ліги.

Барселона на правах господарів і фаворитів матчу багато атакували з перших хвилин. Але забила Жирона – Коуту довгою передачею знайшов Віктора Циганкова, який трохи протягнув м’яч і прострілив на Довбика – Артем ударом від штанги відкрив рахунок в матчі.

“Блаугранас” доволі швидко відігрались – Левандовський головою замкнув навіс з кутового. Та все ж на перерву команди пішли за переваги гостей. Гутьєррес кілька разів пробивав поруч зі стійкою – але свій третій шанс не змарнував. А також передав великий привіт лінії захисту Барси.

В другому таймі господарі багато володіли м’ячем і багато били по воротах – але далеко не кожен удар ніс в собі бодай якусь загрозу. Натомість Жирона вже наприкінці матчу скористалася черговим провалом захисту – Стуані головою відпасував на Савіо та одночасно відіграв Араухо. Сам же Савіо зміг опинитися на ударній позиції і пробив повз Пенью.

Вже у компенсований час команди обмінялися голами – спочатку Гюндоган зміг відіграти один гол, але вже за чотири хвилини захист Барси знову провалився – і Стуані замкнув навіс на дальню стійку. Варто відзначити, що Довбик та Циганков залишили поле на 73-й та 78-й хвилинах відповідно.

Завдяки цій перемозі Жирона не лише вперше в історії забила чотири голи у ворота Барселони. Команда також повернула собі перше місце в чемпіонаті, випереджаючи Реал на два очки. “Блаугранас” натомість опустилися на четверте місце.

• Барселона – Жирона – 2:4 (1:2, 1:2)
    Голи: Левандовський, 19; Гюндоган, 90+2 – Довбик, 12; Гутьєррес, 41; Фернандес, 81; Стуані, 90+5.

Як відіграли Довбик та Циганков

Крім власне забитого гола українці були активними попереду. І це відбилося на оцінках наших легіонерів після матчу.

Віктор Циганков отримав від SofaScore 7,5 бали та 7,2 бали – від WhoScored. На його рахунку 27 точних передач із 31, в тому числі одна ключова передача, один створений гольовий момент та дві виграні дуелі з шести.

Артем Довбик отримав таку саму оцінку від WhoScored (7,2), а от SofaScore видала нападнику оцінку в 7,3 бали. На рахунку Артема одне вигране єдиноборство з шести та 16 точних передач з 21.

Жирона вразила Гарі Лінекера

Колишній нападник Барселони Гарі Лінекер відреагував на цю перемогу Жирони. Ведучий BBC, Лінекер залишився у захваті від гри “маленької” Жирони.

“Господи, маленька Жирона виграла 4:2 на виїзді у Барселони. Два очки переваги на вершині Ла Ліги. Яка історія”, – написав Лінекер.

Жирона в цьому сезоні Ла Ліги

В сезоні-2023/2024 команда з Каталонії бореться з Реалом, Атлетіко та Барселоною за чемпіонство Ла Ліги. Не дивно, що після 15 турів Жирона та Реал набрали однакову кількість очок – ну а тепер каталонці знову обійшли “вершкових” і одноосібно лідирують в Ла Лізі.

Тож в цьому сезоні Жирона привертає до себе увагу нейтральних вболівальників. Тим паче що українські вболівальники можуть ще й вболівати за успіхи Довбика та Циганкова – особливо зважаючи, що українські легіонери є одними з лідерів в атаці команди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Source: informator.ua