УПЛ. Оболонь – Шахтар 0:3. Швед нагадав про свій талант

Як і в грі з “Минаєм” в минулому турі УПЛ, “Шахтар” зробив все для перемоги над суперником з другої половини таблиці ще до перерви. В цей раз “гірникам” вдалося взяти три очки завдяки зусиллям Мар’яна Шведа. 26-річний вінгер, який замінив в старті Зубкова, вперше в сезоні відзначився голами та результативною передачею. Шанси “Оболоні” на камбек звелися нанівець після вилучення Суханова на 45+8 хвилині.

Вилучення Суханова стало кульмінацією напруження в першому таймі. Гравці і тренерський штаб “Оболоні” не раз демонстрували своє невдоволення рішеннями рефері Олександра Кальонова, для якого це був лише сьомий матч в УПЛ, та грою футболістів “Шахтаря”, які не зовсім вдавалося балансувати на межі тактичного фолу та відвертої грубості. Зокрема, картка Судакова мала жовтий колір, але помаранчевий зміст, Сікан був покараний за зухвалий фол на рятівнику “Оболоні” Кічаку, Криськів – за сукупність фолів. Зрештою у гравців увірвався терпець, і Суханов просто вдарив по ногах ззаду Шведа. Цьому фолу не має бути жодного виправдання. Кальонов спочатку прийняв “обережне” рішення, але потім справедливо вилучив гравця “Оболоні”.

На цей момент київська команда вже програвала з рахунком 0:2. Після тихого старту гості прийнялися все частіше погрожувати воротам північних киян. Зокрема, Кичак відбив непоганий вистріл Шведа зі штрафного, а потім впорався з двома ударами впритул від Бондаренка та Коноплі.

Проте, з м’ячем Сікана капітан “Оболоні” вже не змін зарадити. Все було розіграно дуже швидко і красиво. “Оболонь” не встигла відійти в захист після своєї атаки, коли Різник знайшов передачею Шведа, а Швед – Сікана. Форвард “Шахтаря” вдало розташувався між двома захисниками, і переграв Кічака на виході.

УПЛ. Оболонь - Шахтар 0:3. Швед нагадав про свій талант - изображение 2

У “Оболоні” були свої напівшанси – зокрема Грисьо не дотягнувся до передачі Суханова. Було небезпечно.

Проте, все ж здавалося, що ближче до другого голу був “Шахтар”. І вдалося забити Шведу. Цього разу колишній гравець “Карпат” відібрав м’яч у Лук’янчука на підступах до штрафного, і переграв кіпера “Оболоні”.

Другий тайм перетворився для двох команд в тренування з підвищеною відповідальністю. Були заміни (пошкодження отримав Конопля, повернувся після травми Степаненко, дебютував за “гірників” Марлон), і це не впливало за цільність гри. Менше було й напруги – менше фолів, відсутність карток.

Все це могло перетворитися на ілюзію контролю для “гірників”, якби м’яч Мороза не був скасований через офсайд, проте більше шансів гості “Оболоні” не давали, і в кінці гри Швед забив ще раз, в цей раз скориставшись передачею від Траоре.

“Шахтар” здобуває вже сьому поспіль перемогу в УПЛ, і відривається від конкурентів.

УПЛ. Оболонь - Шахтар 0:3. Швед нагадав про свій талант - изображение 3