Україна виборола першу за 15 років медаль юніорського чемпіонату світу в метанні списа – Суспільне Новини

З результатом, який атлет показав у кваліфікації, він би мав “золото”.

Український метальник списа Артур Фельфнер завоював “срібло” чемпіонату світу з легкої атлетики серед юніорів.

Ця медаль стала його дебютною на світових першостях. А для України – першою на чемпіонатах світу U20 за 15 років. Востаннє чоловічу нагороду в метанні списа на такому рівні завойовував Роман Авраменко – в 2006 році. Серед жінок “золото” в цій дисципліні в 2018 році виграла українка Аліна Шух.

Як виступив українець

До фіналу відібралися 12 найкращих атлетів за підсумком кваліфікації. Фельфнер вийшов до фіналу з другим результатом – 77.15 метра.

У змаганнях за медалі українець не зміг повторити кваліфікаційний результат, який забезпечив би йому “золото”, але все одно втримався на другій позиції.

У спортсменів було по шість спроб, з яких до заліку йшла найкраща. Медаль Артур забезпечив уже в першій спробі. Фінал він розпочав із 76.31 метра та надалі зумів перевершити цей результат лише в четвертій спробі, де додав усього один міліметр. Результату 76.32 йому вистачило для “срібла”.

До титулу чемпіона світу українцю забракло 14 сантиметрів. 19-річний фін Янне Ласпа виграв із результатом 76.46. “Бронзу” завоював 19-річний нігерієць Чінечерем Ннамді. Саме він був найкращим у кваліфікації, де метнув спис на 78.02 м і встановив національний рекорд U20, проте у фіналі недокинув три з половиною метра.

Чемпіонат світу U20. Метання списа (чоловіки), фінал

1. Янне Ласпа (Фінляндія) – 76.46
  2. Артур Фельфнер (Україна) – 76.32
  3. Чінечерем Ннамді (Нігерія) – 74.48

Хто такий Артур Фельфнер

• 17-річний метальник спису, представляє Київську область.
  • Чемпіон Європи серед юніорів 2021 року.
  • Тоді ж, на чемпіонаті Європи в липні, встановив свій особистий рекорд – 78.41 метра.

Що далі

• Чемпіонат світу U20 триватиме до 22 серпня. Зі складом збірної України можна ознайомитися тут.

Source: news.google.com