Погана розминка перед єврокубками. Зоря втратила очки у матчі з Рухом – Спорт.ua

Команди, що зустрічалися сьогодні на «Арені Львів», перед початком матчу розділяли в турнірній таблиці три очки: «Зоря» на сьомій сходинці, «Рух» – на дев’ятій. Тому мотивація в обох була серйозною, адже ні луганська команда не хоче бути так низько, ні львів’яни не збираються кочувати десь між підвалом і серединою турнірної таблиці. Недаремно ж керівництво «Руха» поміняло тренера, запросивши керувати командою досвідченого і досить серйозного за рівнем фахівця. А Леонід Кучук вже встиг після повернення виграти львівське дербі.

Проте відразу свої серйозніші наміри забити продемонструвала «Зоря». А точніше, Кабаєв і Кочергін. Перший отримав м’яч на лінії штрафного майданчика після скидки грудьми від Гладкого і пробив з підкруткою від воротаря. Якби не втрутився рикошет, хтозна, чи Юрій Паньків справився б з ударом. А хвилиною пізніше приблизно з тої ж точки бив Влад ще раз – м’яч полетів так само, як і під час попереднього удару, але знову не потрапив у ворота. І на завершення цієї активної п’ятихвилинки Кочергін отримав м’яч після обрізки Паньківа, вийшов справа на ударну позицію, міг давати наліво, де на штанзі був самотній Аллах’яр. Проте Владислав – не де Брюйне, тому вирішив бити сам. Вийшло дуже невдало.

Після невеличкої паузи без загострень міг забити Аллах’яр, причому це був би шедевр. Кочергін прострелив справа, Саядманеш з розвороту бив п’ятою. Проте два фактори завадили іранцеві відзначитися – по-перше, він не потрапив у рамку, по-друге, якби потрапив, лайнсмен все одно зафіксував офсайд.

Іранський форвард все ж спробував показати, що і в його команді можуть віддаватися паси в стилі бельгійського плеймейкера. Після красивої «стіночки» з Кочергіним Аллах’яр прострілив справа на дальню штангу, там мав би бути, напевно, Гладкий, проте його там не виявилося.

Тут же Федорчук сфолив в центрі на Назарині. Здавалося, рядовий фол, проте Єгор пограв кілька хвилин, впав на газон і попросив заміну. Гру продовжив Ловро Цвек.

Перший момент в матчі господарі створили аж на 28 хвилини. Після швидкої атаки Федорчук обігрався з Борячуком і пробив метрів з 18, проте Мацапура був уважним.

А через кілька хвилин в штрафному «Руха» було гаряче – Паньків спершу врятував після непростого удару, а трохи пізніше не розібрався після звичайного закидання, хто буде першим на м’ячі. Пощастило, що луганські гравці не змогли зорієнтуватися і пробити.

Проте забили першими все ж господарі. Вернидуб махнув мимо м’яча після закидання, хотів збивати Борячука, який виходив на ударну позицію, але згадав, що в нього є жовта картка, і передумав. Хтозна, можливо, і варто було б – Борячук прекрасно вклав на газон Імерекова і з лінії штрафного поклав м’яч під праву штангу!

До перерви в «Зорі» були ще один удар п’ятою від Аллах’яра (гірший, ніж перший), невдалі удари Гладкого (головою після кутового) та Хомченовського («парашут» з правого флангу не залетів у дальній кут).

Після перерви стало ясно, що малюнок гри не зміниться – «Зоря» атакувала (моменти мали Аллах’яр і Гладкий, причому Олександр пробив у Паньківа з двох метрів), «Рух» бігав у контратаки. Гладкий все-таки забив після пасу Саядманеша, проте сфолив, забиваючи, і арбітр справедливо не зарахував гол.

Відсутність забивного гравця на вістрі атаки особливо відчувалося, коли луганські гравці робили простріли і навіси. Гладкий банально не встигав або не відчував, куди треба бігти. Кабаєв, схоже, це зрозумів, тому замість чергового пасу вирішив зліва пробити з гострого кута – Паньків врятував. І, нарешті, Скрипник зняв з поля Гладкого, випустивши замість нього джокера останнього матчу Фрімпонга. А от друга заміна здивувала – замість центрального захисника Імереков вийшов Шахаб.

І відразу ж відбувся гол, щоправда, без участі нових гравців. Паньків виніс, Вернидуб головою (!) з центра поля вивів на побачення з кіпером Аллах’яра, котрий впевнено переграв воротаря.

«Рух» показав, що не проти і нічиєї. Всією командою львів’яни окопалися на своїй половині, дуже рідко здійснюючи вилазки. А «Зоря», логічно, атакувала. Кочергін вчергове бив зліва – Паньків потягнув, а Шахаб не встиг на добивання. Проте це була тільки пристрілка. Шахаб вискочив на побачення з Паньківим після пасу Аллах’яра, обіграв його і вирішив бити з гострого кута по пустих воротах. Можливо, краще було б віддати направо Фрімпонгу, оскільки Захеді не зумів забити – м’яч тільки лизнув ближню стійку і вилетів за лицьову лінію.

Вже в компенсований час (п’ять хвилин додав арбітр) могли забивати Федорчук зі штрафного та Аллах’яр після навісу Кочергіна. Проте рахунок так і не змінився – 1:1.

В наступному турі «Зоря» вдома прийматиме «Чорноморець», а «Рух» поїде здавати черговий екзамен в Чернігів до «Десни».