Італія в серії пенальті обіграла Іспанію і стала першим фіналістом Євро-2020
1 хвилина читання

“Скуадра Адзурра” продовжила свою рекордну переможну серію.

У рамках першого півфіналу чемпіонату Європи – 2020 провели поєдинок збірні Італії та Іспанії.

Перед стартом зустрічі багато хто очікував, що саме “Скуадра Адзурра” візьме гру під контроль і гратиме першим номером. По-перше, італійці пройшли легший шлях на Євро, По-друге, протягом турніру вони показували більш стабільну гру.

Однак за фактом все вийшло інакше-підопічні Манчіні не були схожі на ту команду, яка не помітила Бельгію та інших на своєму шляху. Гравці помилялися, не пресингували, практично не заходили на половину поля суперника. Загалом, зовсім не схожі на себе.

Італія обіграла Іспанію / Джерело: Getty Images

А ось іспанці, у яких часто були проблеми через злегка хаотичні рішення, навпаки, повністю заволоділи м’ячем і стали прориватися до штрафного майданчика суперника. Моментів було не особливо багато, але, принаймні вони були.

Для порівняння-Італія завдала всього 1 воріт за перші 45 хвилин, і той повз ворота. У Іспанії 5 ударів, і 3 з них-у створ. В цілому, перший тайм видався настільки невиразним, що навіть не вірилося, що це півфінал континентальної першості.

А ось друга половина зустрічі вийшла кардинально іншою. В першу чергу, італійці поміняли ставлення до поєдинку і до своєї гри. Вони стали загострювати, шукати можливості для позиційної атаки. Так, м’яч вони не особливо контролювали, але стали грати інтенсивніше.

Цей натиск призвів до довгоочікуваного результату – на 60-й хвилині Доннарумма перервав подачу в свою штрафну, і моментально кидає “круглого” на Інсіньє на лівий фланг. Той намагався вивести Іммобіле один на один, але втрутився Ляпорт.

Италия обыграла Испанию

Але потім К’єза підбирає м’яч і чудовим ударом відправляє його в сітку – 1:0. Але приводів для радості було мало. Луїс Енріке випустив Морату, і гра “червоної фурії” загострилася ще сильніше, ніж було раніше.

Іспанці насідали, проводили атаку за атакою, але м’яч вперто не летів у сітку. Аж до 80-ї хвилини. І тут зіграла Заміна “Фурії Рохи” – Ляпорт в центр відпасував на Морату, який ще встиг обмінятися м’ячем з Ольмо, а потім прокотив повз Доннарумми-1:1.

Останні 10 хвилин зустрічі здавалося, що італійці грають на рахунок, а ось іспанці прагнули забити ще. Шикарні можливості упустили і Мората, і Ольмо, а італійці до кінця основного часу нічого небезпечного не створили.

У додатковий час гра в цілому продовжилася в тому ж темпі, що і в другому таймі, іспанці трохи більше домінували, але італійці намагалися відповідати. Часто Белотті так прагнув відкритися, що забігав в офсайд. Навіть забив з положення “поза грою”.

У “Червоної Фурії” кілька відмінних ударів виконав Мората, але все повз ворота. У підсумку пролунав свисток, і поєдинок перейшов в серію післяматчевих пенальті.

Першим до м’яча підійшов Локателлі, і він не зумів переграти Симона. Але іспанці також відповіли промахом-Ольмо відправив м’яч вище воріт. Слідом за цим по два м’ячі поклали обидві команди, а далі почалася справжня гра на нервах.

Бернардескі красиво пробив у “дев’ятку”, і до м’яча підійшов Мората, який, до розчарування Луїса Енріке, не зміг обдурити Доннарумму. Вирішальний удар ля “скуадро Адзурри” виконав Жоржиньо, та як ефектно.

Італієць розбігся, потім перед самим ударом на замаху зупинився на кілька секунд, змусивши Симона стрибнути в якусь зі сторін, після чого легким ударом покотив м’яч у протилежний кут.

4: 2 у серії пенальті і Італія виходить у фінал Євро-2020. І може десь по грі саме в цьому матчі підопічні Манчіні не тягнули, але в цілому по ходу турніру можна сказати, що їх потрапляння у вирішальний матч цілком заслужене.

У фіналі Євро – 2020 Італія зіграє проти переможця матчу Англія – Данія, який відбудеться в середу, 7 липня, на стадіоні Уемблі о 22:00 за київським часом.

Італія – Іспанія – 1:1 (4:2 по пен.)
Ш: К’єза, 60-Мората, 80.

Італія: Доннарумма-Ді Лоренцо, Бонуччі, К’єлліні, Емерсон (Толой, 74) – Барелла (Локателлі, 85), Жоржиньо, Верратті (Пессіна, 74) – К’єза (Бернардескі, 107), Іммобіле (Берарді, 61), Інсіньє (Белотті, 85).

Іспанія: Симон – Аспілікуета (М. Льоренте, 85), Гарсія (Пау Торрес, 109), Ляпорт, Альба – Коку (Родрі, 70), Бускетс (Алькантара, 106), Педри – Ф. Торрес (Мората, 62), Оярсабаль (Морено, 70), Ольмо.

Попередження: Толой (97), Бонуччі (118) – Бускетс (51).

Реалізували післяматчеві пенальті: Белотті, Бонуччі, Бернардескі, Жоржиньо – Морено, Алькантара.

Не реалізували післяматчеві пенальті: Локателлі-Ольмо, Мората.

Source: korrespondent.net