“Ганьба Україні”. Малазійці “атакували” соцмережі Паралімпіади через протест України – Суспільне
1 хвилина читання

“Ганьба Україні”. Малазійці “атакували” соцмережі Паралімпіади через протест України – Суспільне

Усе через анулювання “золота” в малазійського атлета.

Сьомий день Паралімпіади-2020 завершився зміною результатів та медалістів у змаганнях з легкої атлетики. У чоловічому штовханні ядра (клас Т20) перемогу здобув атлет з Малайзії, який двічі оновив світовий рекорд. Друге та третє місце зайняли спортсмени з України.

Однак незадовго після кінцівки змагань та оголошення результатів, підсумковий протокол був змінений – показники малазійця були анульовані, а українці перемістилися на перше та друге місце відповідно. Усе це через протест, який подали представники України.

Читайте також: Україна отримала “золото” та “срібло” Паралімпіади після протесту. Що відбулося

У відповідь на ці дії малазійські прихильники паралімпійського чемпіона “атакували” сторінки Міжнародного Паралімпійського комітету, НКСІУ, а також навіть футболіста Максима Коваля.

Суспільне Спорт розповідає, що відбулося та яку реакцію це викликало в Малайзії.

За що анулювали результат малазійця

Мухаммад Зіяд Солкефлі – один з чотирьох малазійських паралімпійських чемпіонів в історії. У 2016 році він здобув “золото” в Ріо, а до того у 2012 році в Лондоні вигравав “бронзу”. На Паралімпіаду-2020 він приїхав у статусі головного фаворита у штовханні ядра: чинний паралімпійський чемпіон та володар світового рекорду.

Його головним конкурентом у боротьбі за “золото” вважався українець Максим Коваль – один з двох спортсменів на Паралімпіаді-2020, який у кар’єрі штовхав ядро за 17 метрів.

У першій спробі малазієць встановив новий світовий рекорд (17.31 м), який покращив українець Коваль на 3 сантиметри (17.34 м), а тоді малазієць Зіяд вдруге за вечір оновив світовий рекорд – 17.94 м. З цим показником Зіяд Солкефлі став паралімпійським чемпіоном.

Однак після кінцівки його результат анулювали, біля імені малазійця з’явився напис DNS (Не стартував), а “золото” та світовий рекорд дісталося українцеві.

За інформацією малазійських ЗМІ, українська сторона подала протест, оскільки Зіяд Солкефлі невчасно з’явився у кімнату виклику – ще перед стартом змагань. За це порушення правил його результат анулювали.

Малазійська команда, а також Австралія та Еквадор (результати їх спортсменів теж анулювали) подали зворотній протест, його будуть розглядати уже вранці за токійським часом (1 вересня). Про це повідомив міністр молоді та спорту Малайзії.

Ось як відбувався цей процес:

Як відреагували малазійці

За весь час виступів на Паралімпіаді Малайзія здобула чотири золоті медалі. Якби Зіяд виграв “золото”, він би завоював п’яте чемпіонство в історії країни та став би першим дворазовим чемпіоном Паралімпійських ігор. Усе це Зіяд Солкефлі міг зробити в День Незалежності Малайзії – 31 серпня.

Та коли стало відомо про анулювання його результату, малазійські шанувальники спортсмена почали активно звинувачувати Україну та МПК в несправедливому рішенні.

У трендах малазійського сегменту Twitter на першому місці “Україна”, на другому – “Зіяд”, а на четвертому – “Максим Коваль”. З моменту протесту, малазійці написали більше 118 тисяч твітів зі згадкою “Україна” і більше 267 тисяч – “Зіяд”.

До критики цього рішення приєдналися також Міністр охорони здоров’я Малайзії: “Ганебне рішення… Вкрадене “золото” та світовий рекорд”.

У твіта офіційного аккаунту Паралімпійських ігор про результат штовхання ядра – майже 3 тисячі ретвітів, зазвичай пости не набирають сотні.

У твіта офіційного аккаунту Токіо-2020 більше 8.5 тисяч ретвітів. У відповіді прийшла навіть найбільша мережа кінотеатрів Малайзії.

Малазійці прийшли у коментарі на сторінку Суспільне Спорт до оригінальної новини про “срібло” та “бронзу” для українців – і залишили більше 50 коментарів. Під останнім постом на сторінці НКСІУ – більше 9.5 тисяч коментарів, усі від малазійців. Також малазійці залишають гнівні коментарі на сторінці МПК.

Здебільшого малазійці залишають коментарі про те, що “Максим Коваль вкрав золото”, а також зі словами “Ганьба Паралімпіаді!” та Ганьба Україні”.

Під “атаку” малазійців потрапив також футбольний воротар Максим Коваль (атлет теж Максим Коваль) – під його останнім постом в Instagram близько 600 коментарів, хоча зазвичай не більше 50.

Малазійці звинувачують його у “нечесній грі” та “вкраденому золоті”, хоча деякі залишають коментарі, що це не той Максим Коваль з закликом припинити “атаку” на сторінку цієї людини.

Що відомо

  • Протест малазійської команди мають розглянути зранку за токійським часом (уночі по Києві, в ніч на 1 вересня). Церемонія нагородження відбудеться в 04:12 ранку за Києвом (10:12 за Токіо). Поки що в України “золото” та “срібло” у штовханні ядра.
  • Анулювання результатів малазійці відбулося через те, що він невчасно з’явився у кімнату виклику перед стартом. Згідно з пункту правил 4.5, якщо спортсмен порушує правила перебування у цій кімнаті, суперники можуть подати протест, а суддя може допустити атлета до змагань на час розгляду протесту. І уже постфактум анулювати його результати.
  • Малазійській стороні потрібно довести, що факт порушення відбувся не з вини їх атлета.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *