18-річний Джамал Мусіала переписав рекорд збірної Німеччини, що тримався з 1934 року: відео – Суспільне
1 хвилина читання

Подібне досягнення іншому футболістку з Німеччини підкорювалося понад сто років тому.

Збірна Німеччини з футболу достроково заробила квиток на чемпіонат світу-2022, ставши першою командою, яка подолала кваліфікацію. Результат закарбувала впевнена перемога німців у матчі проти Північної Македонії з рахунком 4:0.

Останній гол забив 18-річний півзахисник Джамал Мусіала, який вийшов на заміну на 74-ій хвилині й менш ніж через десять хвилин відзначився у воротах суперника.

Цей матч вписав Мусіалу в історію рекордів команди. За даними OptaFranz, Джамал – наймолодший футболіст, який забивав перший гол за дорослу збірну Німеччини, за понад сто років.

На момент гри Джамалу було 18 років 227 днів. Молодшим був лише Маріус Гіллер, що в 1910 році забив дебютний гол проти Швейцарії у віці 17 років 241 день.

Мусіала посунув на третє місце Едмунда Конена, який відзначився першим голом у 19 років 65 днів ще в 1934-му.

• Відео голу Мусіали за збірну Німеччини

Топ-5 наймолодших авторів дебютного голу за збірну Німеччини

1. Маріус Гіллер – 17 років 241 день (1910, проти Швейцарії, 3:2)
  2. Джамал Мусіала – 18 років 227 днів (2021, проти Північної Македонії, 4:0)
  3. Едмунд Конен – 19 років 65 днів (1934, проти Угорщини, 3:1)
  4. Віллі Фік – 19 років 66 днів (1910, проти Нідерландів, 2:4)
  5. Маріо Ґетце – 19 років 68 днів (2011, проти Бразилії, 2:0)

Проте, якщо рахувати лише офіційні матчі, Джамал Мусіала є новим автором рекорду, адже досягнення Гіллера припадає на товариську гру: в офіційних він участі не брав.

Хто такий Джамал Мусіала

• 18-річний німецький футболіст, який грає на позиції півзахисника.
  • У березні 2021 року дебютував за дорослу збірну Німеччини. З тих пір зіграв у дев’яти матчах, зокрема ввійшов до складу на Євро-2020.
  • З 2020 року грає за дорослу “Баварію”. Зіграв за команду 33 матчі та забив вісім голів.
  • На юнацькому й молодіжному рівні виступав за Англію та Німеччину, адже його батько – наполовину британець, а мати – німкеня. Проте на дорослому рівні обрав Німеччину.

Source: news.google.com