Фінал Євро-2024: Іспанія перемогла Англію та стала чемпіоном Європи з футболу

Іспанські вболівальники святкують у Мадриді, коли іспанець Ніко Вільямс забив перший гол під час матчу між Іспанією та Англією на футбольному турнірі Євро-2024, 14 липняAP Photo / Andrea Comas

У фіналі Євро-2024 збірна Іспанії обіграла Англію з рахунком 2:1, ставши новим чемпіоном Європи з футболу.

Про це відомо з трансляції матчу, яку вели BBC та RTVE.

Перший тайм закінчився без голів, проте після перерви іспанці заволоділи ініціативою. На 47-й хвилині рахунок відкрив 22-річний нападник іспанської збірної Ніко Вільямс.

Однак з боку Англії паніки не спостерігалось. У своїх трьох попередніх зустрічах англійці змогли здобути перевагу саме наприкінці матчу. І вже на 72-й хвилині півзахисник «Челсі» Коул Палмер справді зрівняв рахунок ударом приблизно з 20 метрів.

Цей гол змінив імпульс гри. Іспанці, трохи оговтавшись після завданого їм удару, знову перейшли в атаку. Після розіграної комбінації гравець «Реала» Мікель Оярсабаль забив другий гол за Іспанію на 86-й хвилині.

Судді засумнівалися, чи не був цей гол поза грою, але після перевірки, зрештою, затвердили. Англія мала чотири хвилини, щоб врятувати ситуацію, але не змогла. Так Іспанія здобула перемогу на Євро-2024.

Іспанці виграли сім ігор із семи на турнірі в Німеччині, щоб вчетверте стати чемпіонами Європи. УЄФА визнала найкращим гравцем фіналу Ніко Вільямса: він відкрив рахунок і вивів Англію на гіркий шлях.

Більше про Євро-2024

Це вже 17-й чемпіонат Європи з футболу. Він розпочався 14 червня і тривав до 14 липня 2024 року в Німеччині.

Німеччина втретє приймала змагання. Уперше це сталося ще в Західній Німеччині 1988 року, а вдруге — 2020 року, коли відбулися чотири матчі на мюнхенській «Альянц-Арені». Однак це вперше, коли змагання проводились у колишній Східній Німеччині.

У своєму першому матчі на Євро-2024 українці поступилися румунам. Гра закінчилася з рахунком 3:0. Пізніше збірна обіграла команду зі Словаччини з рахунком 2:1.

Уже в третьому матчі групового етапу збірна України зіграла в нічию з Бельгією, після чого команда покинула Євро-2024, посівши останнє місце у групі.

Джерело: hromadske.ua