Парк Зарізький

+ 144

 

 

 • 2.jpg
  big image
  2.jpg
 • 1.jpg
  big image
  1.jpg
 • 3.jpg
  big image
  3.jpg
 • 4.jpg
  big image
  4.jpg
 • 5.jpg
  big image
  5.jpg
 • 6.jpg
  big image
  6.jpg

 

 

Парк-памятка садово-паркового мистецтва «Зарізький».

 

Вперше парк був заснований на площі 4,5 га у 1959 році ініціатором заснування був Матвій Феодосійович Бас, а також Віктор Гнатович Слинько. У 1975 році Зарізький парк був включений до природно-заповідної мережі

 

Полтавщини зі статусом ППСПМ місцевого значення «Зарізький».

 

На даний час парк розташований  на площі 7 гектарів у с. Заріг Оржицького району Полтавської області. В цілому він має важливе наукове, пізнавальне, навчально-виховне та рекреаційне значення. Відіграє важливу екологічну та санітарно-гігієнічну функцію сільської місцевості. Виступає основнимосередком туристичної діяльності Оржицького району.

 

Парк вирізняється високими показниками  художньо - архітектурного стилю, де встановлені скульптурні  елементи, які гармонійно доповнюють деревні композиції.

 

На території  Зарізького парку існує 15 ділянок, кожна з яких має свої специфічні особливості видового та кількісного складу.

 

На ділянці 1 (Півд.-Сх.част. Парк.) зростають деякі види кущів і дерев. На цій ділянці розміщений фонтан. В 2013році була проведена його реконструкція.Навколо нього зростають гіркокаштан звичайний та верба Вавіловська.

 

Також, на території парку створені майданчики «дитячий» і «літній театр», «Сонячний годинник» у формі кола, навколо якого насаджені дуби, що вказують час. Закладена «Алея пам'яті» воїнам зарізчанам, яка складається із 196 стилізованих обелісків, біля кожного з якого посаджено березу повислу.

 

 

 

Інформацію та фотографії надано Оксаною Слинько