Міус-Фронт

+ 731

 

 • 1.JPG
  big image
  1.JPG
 • 2.JPG
  big image
  2.JPG
 • 3.JPG
  big image
  3.JPG
 • 4.JPG
  big image
  4.JPG
 • 5.JPG
  big image
  5.JPG

 

                        Меморіальний комплекс «Міус-фронт»

   Розташований в 7 км від міста Красний Луч на місці проходження однойменної   захисної лінії. Загальна площа – 42 га.

   Основний елемент комплексу – це залізобетонний монумент у вигляді шлагбаума, який встановлений на висоті 165 метрів. Висота шлагбаума 10 метрів, ширина 36 метрів. На монументі висічений профіль шахтаря, який стискає в руці гвинтівку (права опора шлагбаума містить напис російською мовою: «Тут, біля стін рідного міста, в грізні роки війни з фашизмом билися бійці 383 та 395 шахтарських дивізій, вони захищали землю, де вперше побачили сонце та вперше спустилися в забій. Вони стояли на смерть за Батьківщину, і Батьківщина не забуде їх»), а також зображені силуети вершників, які уособлюють воїнів 7-го кавалерійського корпусу. На виступі в 5 метрах від лівого краю шлагбаума розміщені дати – «1943» та «1945», а ліворуч від виступу – зображення жінок з шахтарськими ліхтарями. Також у склад основного елементу меморіалу входить заглиблення, яке нагадує бліндаж, з вічним вогнем.

      На правому від монумента схилі пагорба змонтована на землі бетонна стела-призов, на якій написано російською мовою: «Бережіть, бережіть, бережіть мир!». На лівому схилі висоти на постаменті встановлений танк Т-34 на честь воїнів-танкістів, які брали участь у боях при звільненні міста Красний Луч.

   Від монумента-шлагбаума вниз до підніжжя висоти ведуть складені з залізобетонних плит «Сходи героїв» в 265 сходинок. Ширина сходів – 6 м, довжина – 240 м. Біля підніжжя висоти розташована будівля Музею бойової слави шахтарів на річці Міус, а також сад Перемоги площею 25 га, який був висаджений краснолучанами в 1965 році.

 

 

Інформація Юлії Алекс,  Фото Маргарити Каштальян