Крейдяні пагорби

+ 843

 

 • 1.jpg
  big image
  1.jpg
 • 2.jpg
  big image
  2.jpg
 • 3.jpg
  big image
  3.jpg
 • 4.jpg
  big image
  4.jpg
 • 6.jpg
  big image
  6.jpg

 

    Дивовижна мальовнича місцевість, іменована з початку XVI століття Святими горами, знаходиться в адміністративних межах Слов'янського району Донецької області.

   Над річкою Сіверський Донець, на правому її березі, нависають крейдяні пагорби заввишки до 200 метрів, порослі реліктовим лісом, який становить основну цінність Національного природоохоронного парку «Святі гори».

    Найбільший інтерес з рослинного світу являє сосна крейдяна, що височіє над різноманітною і багатобарвної флорою святогірських схилів. Це реліктове дерево дольодовикової епохи внесено до Червоної книги. Інша пам'ятка Святих гір, це сумах або скумпія. Цей чагарник з рожевими, що нагадують грудки пуху, плодами відомий здавна під назвою «святогірський лист». Його використовували як дубитель на сап'янових заводах. Восени листя скумпії забарвлюється в яскраві кольори, від бордового до помаранчевого, роблячи Святі гори казково красивими. Давно вже є предметом інтересу вчених і лісівників і святогірські діброви. Основні їх площі були вирубані ще у XVIII-ХІХ ст., однак частина збереглася до цього часу і є пам'яткою Національного парку.

   У крейдяних виступах правого берега утворені печери, у яких здавна жили ченці-пустельники. А на одній з найвищих точок крейдяних схилів – на Лисій горі – височіє пам'ятник політичному діячеві Артему.

 

 

Інформацію та фотографії надала Юлія Алекс