МПК Планета Альфреда Нобеля

+ 681

 

 • 1.jpg
  big image
  1.jpg
 • 2.jpg
  big image
  2.jpg
 • 3.jpg
  big image
  3.jpg
 • 4.jpg
  big image
  4.jpg
 • 5.jpg
  big image
  5.jpg

 

Меморіально-парковий  комплекс  "Планета Альфреда Нобеля".

  Продовжуючи справу увічнення найвидатніших представників світової інтелектуальної еліти - ЛАУРЕАТІВ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ, у 2008 році університетом було прийнято рішення про встановлення у Дніпропетровську на честь 40 – річчя заснування банком Швеції премії з економіки в пам'ять Альфреда Нобеля  унікального  пам’ятного знака -  скульптурну композицію «ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ», аналога якому немає ані в Україні, ані в світі.

   Скульптурна композиція висотою п’ять метрів із символічною земною кулею діаметром три метри, із зображеннями всіх, з 1901 року, лауреатів Нобелівської премії (в 6 номінаціях) на бронзових медалях (діаметр медалей 115 мм) було встановлено в Дніпропетровському університеті економіки та права (з 2011 року - Університет імені Альфреда Нобеля).

   Мета створення скульптурної композиції  – славити і популяризувати науку і творчий геній людини, її прагнення до світла і добра, возвеличувати імена талановитих піонерів наукової думки на  планеті ЗЕМЛЯ.

   Цей унікальний пам’ятний знак виготовлено  з корозійностійких металів, в основному з матеріалів утилізованих стратегічних ракет як символ внеску народу України у справу ядерного роззброєння на нашій планеті і водночас, як символ могутності України – світового лідера космічно - будівної галузі.

   У   парковому   комплексі   відбуваються   видатні   події  не  тільки Університету   імені  Альфреда  Нобеля  (Дні  Першокурсника,  Зустрічі випускників, відкриття міжнародних конференцій, Нобелівських конгресів нагородження  кращих  студентів іменними стипендіями, Нобелівські бали випускників  тощо), сюди приїздять молодята після весілля,  цей об'єкт включено до екскурсійних маршрутів для гостей міста з усієї України та зарубіжжя, сюди часто навідуються школярі міста та області. Полюбляють  цей  парковий  комплекс  за   єдиний  в  світі, унікальний пам'ятник  «Планета  Альфреда  Нобеля»,  за  єдиний  в світі пам’ятник Альфреду  Нобелю,  за затишний парк, у якому зібрані унікальні дерева та квіти.

 

Інформацію та фотографії надано  адміністрацією сайта

Дніпропетровського Університету імені Альфреда Нобеля