В РФ оценили ущерб от водной блокады Крыма

Фото: RFE / RL

Обмілілі минулого року кримські водосховища

Збиток від перекриття подачі води в Крим по Північно-Кримському каналу в Росії оцінюють в 1,4 трильйона рублів.

У міждержавній скарзі Росії проти України в ЄСПЛ вказана сума збитку, в яку РФ оцінює так звану водну блокаду анексованого Криму. Скарга опублікована на сайті Генпрокуратури РФ у четвер, 22 липня.

 

 

Один з пунктів скарги стосується перекриття Північно-Кримського каналу, збиток від якого в РФ оцінюють в 1,4 трильйона рублів.

 

“За оцінками робочої групи “Державної Ради” Республіки Крим, сума збитку, нанесеного бюджету Республіки Крим і місцевим бюджетам в результаті перекриття Україною в травні 2014 року Північно-Кримського каналу, становить 819,52 мільярдів рублів, у тому числі по галузі комунальне господарство – 420 мільярдів рублів, по галузі Водне господарство – 104,58 мільярдів рублів, по галузі сільське господарство і рибальство – 277,6 мільярдів рублів, по галузях відтворення мінерально-сировинної бази і лісове господарство – 17,34 мільярдів рублів. Крім цього, збиток санаторно-курортній і туристичній сфері Республіки Крим становить 586,5 мільярдів рублів”, – йдеться в заяві.

 

У Генпрокуратурі РФ водну блокаду називають “широкомасштабним порушенням прав”, закріплених Європейською Конвенцією про права людини, “щодо 2,5 мільйонів постійних жителів Криму і декількох мільйонів приїжджають на відпочинок і лікування громадян Росії та інших держав, у тому числі України”.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Source: korrespondent.net

Від 10ukr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *